لایه های سقف خانه

اگر در زمینه سقف سازی، ساخت و ساز یا نجاری پیشینه ای نداشته باشید، احتمالاً متوجه نمی شوید که لایه های سقف خانه شامل چند لایه است و  یک پشت بام خوب را تشکیل می دهد. وقتی به سقف خانه خود نگاه می کنید، پایان کار را می بینید.

اگر در حال آماده‌سازی برای نصب سقف جدید در خانه خود هستید یا می‌خواهید بیشتر از چگونگی مراقبت از مشکلات سقف آگاه باشید، مهم است که لایه‌های مختلف سقف پست بام را درک کنید.

پوشش سقف

پوشش سقف که به آن “غلاف سقف” نیز گفته می شود، به عنوان پایه سقف شما عمل می کند. سقف شما دارای تیرچه هایی است که به دیوارهای شما متصل می شوند تا شیب سقف را ایجاد کنند. پوشش سقف به آن تیرچه ها متصل می شود.

وجود عرشه سقف، سطح محکم و همواری را برای هر لایه از لایه های سقف خانه برای اتصال به آن فراهم می کند. به همین ترتیب خانه شما فونداسیون دارد، سقف شما فونداسیون می خواهد. پوشش سقف پایه و اساس بقیه سقف شماست.

لبه قطره ای سقف

محافظت از عرشه سقف در برابر آب یکی از مهم ترین جنبه های یک سیستم سقف با کیفیت است. لبه قطره ای یا لبه شیبدار، که به محیط سقف شما متصل می شود، به تحقق آن کمک می کند.

اغلب پیمانکاران ساختمان هنگام نصب سقف، لبه قطره ای نصب می کنند. لبه قطره ای مانع از ورود آب به زیر لایه ها می شود. همچنین از روکش محافظت می کند و سال ها به طول عمر سقف شما می افزاید.

سپر یخ و آب در سقف

در حالی که یک لبه قطره ای از محیط بیرونی سقف شما محافظت می کند، یک سپر یخ و آب از دره ها و قله ها محافظت می کند. در بام، دره ها مناطقی هستند که دو شیب به هم می رسند. بدون وجود سپر یخ و آب، ممکن است آب در آن مناطق جمع شود.

شما باید یک سپر یخ و آب در هر دره روی پشت بام خود نصب کنید. همچنین، داشتن حداقل یک ردیف سپر یخ و آب در هر طرف قله‌های پشت بام از آسیب رساندن آب به عرشه‌ سقف جلوگیری می‌کند.

زیرسازی سقف

لایه زیرین سقف نوعی غشاء را تشکیل می دهد که از پوشش لایه های سقف خانه در برابر عناصر محافظت می کند. هنگام انتخاب زیرسازی سقف، می توانید متریال های مختلف را انتخاب کنید. هر نوع زیرسازی لیستی از مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین پیمانکار سقفی که انتخاب می کنید می تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را برای سقف خود داشته باشید.
در حالی که شما صرفا نباید ارزان ترین مصالح سقف را انتخاب کنید، این امر در مورد زیرسازی بیشتر صادق است. لایه زیرین با کیفیت از هر اینچ از سقف شما محافظت می کند، که بیشتر از سقف و محتویات خانه شما محافظت می کند.

شینگل استارت سقف

توجه به این نکته ضروری است که شینگل استارت تنها در صورتی ضروری است که روی خانه خود شینگل آسفالتی نصب کرده باشید. اگر یک پوشش سقف جایگزین مانند مس را انتخاب کنید، نیازی به شینگل استارت نیست.

لایه پایانی سقف خانه

هنگامی که پیمانکار سقف شما تمام لایه های پایه را نصب کرد، می تواند پوشش سقفی که انتخاب کرده اید را نصب کند. شما می‌توانید از بین ده‌ها نوع سقف، از آسفالت اولیه تا کاشی‌های بتنی پیچیده، انتخاب کنید.

هر نوع پوشش سقف دارای لیستی از مزایای خاص خود است. هنگام انتخاب پوشش سقف، طراحی کلی خانه، میزان وزنی که خانه شما می تواند تحمل کند و مدت زمانی که می خواهید سقف دوام داشته باشد را در نظر بگیرید.

همچنین می توانید از گنبد استین گلس که هم جلوه زیبایی به درون خانه شما دارد و هم از نطر استحکام و مقاومت گزینه بسیار مناسبی است.

نورگیر استیند گلس

کلاهک های پشته سقف

محافظت از دره های سقف خانه در برابر آسیب آب مهم است. اما محافظت از قله ها به همان اندازه نیز مهم است. در هر نقطه ای که سقف شما به اوج می رسد، پیمانکاری که انتخاب می کنید باید یک کلاهک پشته نصب کند. این درپوش، از همان موادی که پوشش سقف شما ساخته شده است، برجستگی های سقف شما را می پوشاند و از عبور آب اطمینان می دهد.

دریچه های سقف

دریچه های سقفی بخش ضروری تهویه خانه شما هستند. اگر اتاق زیر شیروانی بزیر سقف خود دارید، این دریچه‌ها ضروری هستند.

درک لایه های سقف خانه بخش مهمی از خانه است. نه تنها به شما این امکان را می دهد که برای تعمیر یا تعویض سقف برنامه ریزی کنید، بلکه می توانید با جزئیات بیشتر مراقب مشکلات نیز باشید.