نورگیر های استین گلاس، یک المان دکوراتیو در دکوراسیون داخلی

نورگیر های سقفی یکی از محصولات ایجاد شده توسط تکنیک استین گلاس می باشد می باشد. نور گیر های استین گلاس یک سقف کاذب شیشه ای می باشد که می تواند منبع نور طبیعی برای منازلی باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی طوری ساخته شده اند که نمی توانستند پنجره ی دیواری داشته باشند. این نورگیر ها می توانند نور طبیعی لازم را در فضای داخلی به شکل زیبایی تامین کنند.

نورگیر های استین گلاس علاوه بر عملکرد و کارایی که دارند یک المان دکوراتیو برای سقف در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. امروزه طراحان داخلی برای ویلاها، فضاهای اداری و منازل مسکونی جهت تزیین و زیبایی سقف نورگیر های استین گلاس را در طراحی خود قرار می دهند.

نورگیر های استین گلس به دلیل استفاده از تکنیک استین گلاس از شیشه های رنگی و مقاوم ساخته می شوند همچنین سازه های آن از متریال های مستحکم ساخته می شود که در ادامه به انواع شیشه ها و سازه های آن اشاره خواهیم کرد.

نورگیر های استین گلس در انواع سبک های دکوراسیون داخلی طراحی می شوند بنابراین سبک دکوراسیون شما به هر شکلی که باشد می توانید از این نورگیر ها در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنید.

در این رابطه شما می توانید با مشاوران آرچی تاج تماس بگیرید .

این نوع نورگیر های شیشه ای فضای داخلی را با نور های رنگی درخشان و منحصر به فرد می کنند. نورگیر استیند گلاس یک نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی شما می باشد که توجه افرادی که به منزل یا محیط کار شما وارد می شوند جلب می کند

انواع نورگیر استین گلاس.

انواع نور گیر استین گلاس

نورگیر های استین گلاس یکی از انواع نورگیر های شیشه ای می باشد که خود به دو نوع کلی تقسیم می شود.

  • نورگیرسقفی فلت که اصطلاحا به آن تخت نیز گفته می شود.
  • نورگیر سقفی خم که با نام گنبد استین گلس شناخته می شود.

 نورگیر استین گلاس فلت

این نوع نورگیر ها به صورت تخت یا فلت در سقف نصب و اجرا می شوند. برای ساخت این نوع نور گیر ها از سازه ها در متریال های مختلف آهنی، استیل، آلومینیومی و چوبی استفاده می شود. سازه ها با توجه به طراحی برش می خورند و فریم نورگیر را تشکیل می دهند.

همچنین در ساخت نورگیر های استیند گلس فلت از انواع شیشه های سکوریت و لمینت استفاده می شود. شیشه دکوراتیو یکی از شیشه های پر استفاده در ساخت نورگیر استیند گلاس می باشد که در طرح ها و رنگ های مختلف موجود می باشد. از این شیشه ها در تکنیک های استین گلاس، فیوز گلاس و ویترای استفاده می شود.

برای دیدن پروژه های نورگیر استین گلس فلت مجموعه آرچی تاج به این لینک مراجعه کنید.

نورگیر استین گلس گنبدی

فریم نورگیر استین گلس گنبدی که با نام گنبد شیشه ای استین گلس شناخته می شود با سه نوع متریال قابل ساخت می باشد. متریال این سازه ها شامل آهن، استیل و آلومینیوم می باشد.

نورگیر استین گلس گنبد متناسب برای مکان های بزرگتر مانند هتل ها و مجتمع های تجاری و تفریحی می باشد

منبع: آرچی تاچ.