انواع استین گلاس

انواع مختلف استین گلاس از نظر روش ساخت شیشه

استین گلاس یک تکنیک تزیین شیشه می باشد که می تواند در سبک های مختلف اجرا شود.  متریال اصلی این تکنیک شیشه می باشد اما نوع شیشه هایی که با روش های مختلف ساخته می شوند باعث ایجاد تنوع در استین گلاس می شود.

در تکنیک استین گلاس از ترکیب رنگی بی شمار استفاده می شود. در این مطلب می خواهیم انواع استیند گلاس را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید….

انواع استین گلاسپ

کاملا عتیقه

این نوع کاملا دست ساز هستند و از شیشه سازی با رنگ آمیزی یک تکه استین گلس را تولید می کنند. این نوع از استین گلاس نیمه شفاف می باشند و با سطوح خط دار مشخص می شوند. استین گلاس عتیقه در رنگ متفاوت می باشند. این نوع از استین گلاس با ارزش می باشند و از آن در ساخت المان های دکوری مانند لوستر ، آباژور و غیره استفاده می شود.

نیمه عتیقه

این نوع توسط دستگاه ساخته می شوند و معمولا تک رنگ می باشند بر خلاف نوع قبلی که از رنگ های مختلف ساخته می شوند. این نوع مات و با سطوح خط دار می باشند.

مخصوص معماری

این نوع شفاف می باشند و از آن برای تزیین درب، پنجره و پارتیشن ها استفاده می شود. یک طرف این نوع از استین گلس صاف و طرف دیگر آن بافت دار می باشد. در این نوع معمولا از رنگ های برنز و یا کهربایی استفاده می شود. ضخامت این نوع بین ۴ تا ۶ میلی متر می باشد.

کلیسای جامع

این نوع تک رنگ می باشد.

CRAQUEL

این نوع شیشه آن کاملا عتیقه می باشد که در آب سرد غوطه ور می شود.

تلالو دار

در این نوع شیشه استین گلاس یک لایه رنگ به عنوان رنگ دوم بر روی رنگ پایه قرار می گیرد که توسط قلم زنی قسمت های بالای لایه برای طراحی صورت می گیرد.

شکسته و نواری

این نوع شیشه تزیینی دارای میله های شیشه ای و تکه های استین گلاس می باشند.

رنگین کمانی

این نوع استین گلاس که به آن استین گلاس کلیسای جامع نیز گفته می شود از شیشه شیری با پوشش لایه ای بسیار نازک از نمک های فلزی جهت تولید روکشی که نور را لرزان کند ساخته شده است

منبع : ایراچی .

By |2020-06-22T14:59:49+00:0022nd ژوئن, 2020|مقالات|0 Comments